Rejestracja

If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
 1. #1
  ..::SatTV User:..
  Dołączył
  Nov 2008
  Posty
  146

  Domyślnie Jak przyśpieszyć internet? Czytaj to!!!

  SPOSÓB PIERWSZY.
  Zanim zaczniesz, musisz zapoznać się z podstawami DNS. Gdy wpisujesz w przeglądarce adres taki jak np. www.pcworld.pl, jest on tłumaczony na adres IP, który jest zrozumiały dla podłączonych do sieci serwerów i ruterów. Tak więc gdy napiszesz www.pcworld.pl, serwer DNS dokona zamiany tego adresu na numer 194.69.207.146.

  Twój komputer kontaktuje się z serwerami DNS i prosi je o przetłumaczenie adresów na numer IP. Oczywiście komputer, by połączyć się z serwerem DNS, również musi znać jego numer IP. Jest on albo dostarczany na bieżąco przez twojego dostawcę Internetu, albo też wpisywany raz na stałe, podczas konfigurowania połączenia sieciowego.

  Jeśli komunikacja z serwerem DNS trwa zbyt długo, albo gdy serwer ten zbyt długo tłumaczy adresy, oczekiwanie na stronę WWW, z którą chcesz się połączyć, będzie trwało dłużej. Tak więc nawet wówczas, gdy masz najszybsze na świecie łącze, komunikacja z Siecią może trochę potrwać.

  Jeśli będziesz w stanie przyspieszyć proces tłumaczenia adresów, przyspieszysz surfowanie po Sieci. Pokażemy ci, jak tego dokonać.

  Przyspieszanie połączenia za pomocą OpenDNS

  Oto najszybszy sposób zmiany sposobu pracy DNS i przyspieszenia łącza: korzystaj z darmowych, superszybkich serwerów DNS udostępnianych przez OpenDNS zamiast DNS-ów swojego providera internetowego. Serwery OpenDNS korzystają z potężnej pamięci cache, w której przechowywane są informacje na temat serwerów na całym świecie. Dostęp do tych danych uzyskasz znacznie szybciej, niż za pomocą serwera DNS swojego providera.

  Zmiana adresów serwerów DNS Jak pokażemy w dalszej części artykułu, serwis oferuje jeszcze wiele innych usług, takich jak np. możliwość tworzenia skrótów w przeglądarce. Dzięki nim możesz adresowi www.pcworld.pl przypisać np. literę "p". Po jej wpisaniu w pasek adresu i naciśnięciu Entera, połączysz się z naszą witryną.

  Adres podstawowego serwera OpenDNS to 208.67.222.222, a serwera alternatywnego - 208.67.220.220.

  Żeby z nich skorzystać musisz poinformować swój komputer, że chcesz ich używać. W systemie Windows XP naciśnij Start | Ustawienia | Panel sterowania | Połączenia sieciowe. Następnie kliknij prawym klawiszem na swoje połączenie i wybierz "Właściwości". Pojawi się nowe okienko dialogowe.

  Lewym klawiszem kliknij na "Protokół internetowy TCP/IP", a następnie naciśnij przycisk "Właściwości". W kolejnym okienku, które zobaczysz, zaznacz opcję "Użyj następujących serwerów DNS". W miejsce "Preferowanego serwera DNS" wpisz 208.67.222.222, a jako "Alternatywny serwer DNS" - 208.67.220.220. Po wpisaniu naciśnij OK, a później Zamknij i jeszcze raz Zamknij. Następnie uruchom ponownie komputer.

  Jeśli skonfigurujesz swój komputer tak, by używał OpenDNS, tylko ten komputer będzie z niego korzystał. Jeśli chcesz, by wszystkie maszyny w twojej sieci łączyły się z OpenDNS, możesz odpowiednio skonfigurować ruter. W ten sposób nie będzie trzeba konfigurować każdego komputera z osobna.


  Informacja powyższa została również zamieszczona w serwisie: PC World
  Ostatnio edytowane przez ŚWIREK ; 28-05-2009 o 10:33

 2. #2
  ..::SatTV User:..
  Dołączył
  Nov 2008
  Posty
  146

  Domyślnie

  SPOSÓB DRUGI. ---TURBO DLA FIREFOXA!!! Działa w 100%

  W adresie przeglądarki wpisz: about:config przejdź niżej do listy i wyszukaj takie wpisy:

  - network.http.pipelining
  - network.http.proxy.pipelining
  - network.http.pipelining.maxrequests

  Podczas normalnej pracy przeglądarka daje tylko jedno zapytanie do żądanej strony www, kiedy włączysz pipelining to będzie wysyłała kilkanaście ządań do strony www, co znacznie przyspiesza otwieranie się stron www.


  Gdy znałazłeś powyższe wpisy przestaw je jak podano poniżej:

  Ustaw network.http.pipelining na true
  Ustaw network.http.proxy.pipelining na true
  Ustaw network.http.pipelining.maxrequests na jakąś wartośc np. 20. To oznacza, że będzie wysyłanych 20 żądań w tym samym momencie


  Kliknij gdziekolwiek prawym przyciskiem myszy: Dodaj nowe ustawienia - Liczba Całkowita (Integer)
  wpisz: nglayout.initialpaint.delay i ustaw wartość na 0. Ta wartość oznacza czas w jakim przeglądarka czeka na informacje z serwera (odpowiedź).  Oryginalny artykuł znajduje się pod adresem: Firefox Faster
  Ostatnio edytowane przez ŚWIREK ; 28-05-2009 o 10:34

 3. #3
  ..::SatTV User:..
  Dołączył
  Nov 2008
  Posty
  146

  Domyślnie

  SPOSÓB TRZECI.

  Chcesz by you tube ładował się szybciej? http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-...h-typu-youtube PROSZĘ BARDZO!!! A oto link do piliku z akceleratorem. POLECAM!!!http://www.videoaccelerator.com/ POLECAM!!!
  Ostatnio edytowane przez ŚWIREK ; 28-05-2009 o 10:35

 4. #4
  ..::SatTV User:..
  Dołączył
  Nov 2008
  Posty
  146

  Domyślnie

  SPOSÓB CZWARTY. Zwiększenie wydajności twojego łącza o 20%

  kolejny Trick na rozpędzenie neta Cytat" Uruchom>>gpedit.msc>>szablony administracyjne>>Śieć>>
  Harmonogram pakietów QoS>>Ogranicz rezerwowaną przepustowość>>Ustawienia>>Włączone>>Limit przepustowości zmienić na 0.>>Ok>>Uruchom>>gpupdate>>Restart komputera." Ta operacja pozwala na zmniejszenie limitu przepustowości, co pozwala tym samym na zwiększenie wydajności twojego łącza o 20%. POLECAM!!!  _______________
  Tomazo22
  dzieki bardzo.
  Ostatnio edytowane przez ŚWIREK ; 28-05-2009 o 10:35

 5. #5
  ..::SatTV User:..
  Dołączył
  Nov 2008
  Posty
  146

  Domyślnie

  SPOSÓB PIĄTY. Jak zmniejszyć czasy pingów? jest kilka rozwiązań np:
  http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-...counter-strike
  Ostatnio edytowane przez ŚWIREK ; 28-05-2009 o 10:38

 6. #6
  ..::SatTV User:..
  Dołączył
  Nov 2008
  Posty
  146

  Domyślnie

  SPOSÓB SZÓSTY. Jak zmniejszyć laggi i ping w grach sieciowych?

  1. Pierwszą rzeczą jest wyłączenie wszystkich zbędnych programów, które obciążają nasze łącze. Najlepiej aby przed uruchomieniem gry wszystko co zbędne zostało wyłączone (przeglądarka www, emule (i inne programy p2p), gadu-gadu (oraz inne komunikatory). Dodatkowo nie możecie ściągać żadnych gier, programów podczas gry.

  2. Inna ważna sprawa, to łącze internetowe. Oczywiście ciężko jest mieć dobry ping przy łączu 128kb/s. Oczywiście można spróbować grać ale najlepszym rozwiązaniem jest kupno szybszego łącza.

  3. Ważną rolę odgrywa także sprzęt czyli nasz PC. Możemy mieć dobre łącze a słaby komp i wtedy występuje tzw. lag graficzny. Powoduje on róże problemy z teksturami. Żeby pozbyć się laga graficznego, należy ustawić wszystkie detale gry na najniższe, chociaż i tak najlepszym rozwiązaniem jest kupno nowej karty graficznej i szybszego procesora.

  4. Zostając jednak przy pingach. Dobrym sposobem na zmniejszenie pingu jest użycie programów takich jak Ad-Aware czy też Spy Bot Serach and Destroy, które oczyszczają nasz dysk z tzw. syfu.

  5. Kolejny sposób i to bardzo skuteczny; defragmentacja dysku. Dzięki defragmentacji nasz dysk działa szybciej i dzięki temu także gra.

  6. Można także spróbować zainstalować odpowiedni program, który powinien skutecznie trochę obniżyć ping. Program oferuje dość dużo przydatnych funkcji, które mogą nam się przydać w skutecznym zmniejszeniu pingu.

  7. Następna porada jest trochę niesprawdzona ale podobno skuteczna. Wchodzimy do katalogu gdzie mamy zainstalowany Windows. Wchodzimy do folderu TEMP i usuwamy z niego wszystkie pliki.

  8. Usuwanie zbędnych plików oraz programów także pomaga w zmniejszeniu pingu. Jeżeli na dysku macie programy, pliki i inne pier****, z których nie korzystacie to należy to usunąć. A oto dwa sposoby: panel sterowania >> Dodaj lub usuń programy (dzięki temu usuniemy programy, z których nie korzystamy) oraz Mój Komputer >> Dysk xxx >> oczyszczanie dysku (dzięki temu usuniemy zbędne pliki z naszego dysku).

  9. No i już ostatnia porada; formatowanie dysku. Format jest lekiem na wszystko. Dzięki niemu skutecznie obniżymy ping i przy okazji usuniemy wszystkie zbędne pliki z dysku.

  A dla nie kumatych objaśnienia:

  Ping – nazwa programu używanego w sieciach komputerowych TCP/IP (takich jak Internet) służącego do diagnozowania połączeń sieciowych. Pozwala na sprawdzenie czy istnieje połączenie pomiędzy hostami testującym i testowanym. Umożliwia on także określenie jakości połączenia między nimi poprzez mierzenie liczby zgubionych pakietów oraz czasu potrzebnego na ich transmisję, czyli pomiaru latencji pakietów zwanej lagami.

  Lag – czas jaki upłynął między wysłaniem pakietu informacji, a jego odebraniem. Zazwyczaj opóźnienie takie jest rzędu kilkudziesięciu milisekund, jednak w przypadku wystąpienia problemów z funkcjonowaniem sieci (spowodowanych np. przeciążeniem serwera), może dojść do jego wydłużenia – nawet do kilku sekund.

  Słowo lag często pojawia się w serwisach irc oraz grach sieciowych, np. Counter-Strike, StarCraft. Oznacza ono po prostu tzw. "skakanie" gry ze względu na długi czas między wysłaniem pakietu informacji, a jego odebraniem.

  Mianem lag nazywa się także opóźnienie przy przesyłaniu wiadomości e-mail – zazwyczaj rzędu sekund, ale może dojść nawet do godzin. W żargonie komputerowym słowo lag może być używane w znaczeniu dowolnego opóźnienia, nieraz w żartobliwym kontekście (np. ktoś ma laga - coś powoli do niego dociera).

  Frames per second (FPS) [‘freımz pə ‘sekənd] - liczba klatek na sekundę - to standardowa miara prędkości wyświetlania ruchomych obrazów - takich, jak np. w telewizji (stała FPS zależna od standardu nadawania), filmach odtwarzanych na komputerze (stała FPS zależna od sposobu zakodowania filmu) czy też w grach komputerowych i innych systemach generowania grafiki w czasie rzeczywistym (zmienna FPS zależna od wydajności sprzętu).

  Niska FPS powoduje u widza wrażenie "skoków" obrazu. Wysoka FPS jest dla widza nieodróżnialna od płynnego ruchu. O ile dzięki przenikaniu się ze sobą kolejnych klatek, dla filmu nagranego kamerą takie wrażenie ma miejsce przy FPS ok. 20 i wyższym, to dla obrazu złożonego z klatek zupełnie oddzielnych (np. w grach komputerowych) potrzebne jest FPS 30-60.

  W wielu odtwarzaczach wideo jest podana aktualna liczba FPS i w opcjach niektórych gier jest też możliwość włączenia wyświetlania tej informacji.

  Problemy z upade gry.

  1. Podczas upade wyskakuje mi informacja: The URL is invalid, Cannot get a file [PF_0_0.zip], version.cfg etc. to właśnie najczęstsze powody dla których grę nie można upadować. Wystarczy usunąć plik np. jeśli jest błąd version.cfg to w folderze z grą właśnie usunąć ten plik a gra sama automatycznie pobierze aktulizacje, jeśli Cannot get a file [PF_0_0.zip] to usunąć PF_0_0 i tak dalej według tego wzoru. Jeśli nie wiesz jaki plik to w kwadratowych nawiasach pisze np. "[nazwa_pliku]" lub po nazwie wartość/format np. ".cfg"
  Ostatnio edytowane przez ŚWIREK ; 28-05-2009 o 10:39

 7. #7
  ..::SatTV User:..
  Dołączył
  Jan 2009
  Posty
  4

  Domyślnie

  dlaczego nie mogę uruchomić gpedit.msc

  _________________________________________________
  być może, że nie masz uprawnień administratora na kompie
  PUZON
  Ostatnio edytowane przez Puzon ; 26-05-2009 o 18:57

 8. #8
  ____†____
  Dołączył
  Feb 2007
  Przegląda
  UK
  Posty
  1,999

  Domyślnie

  miminiarz
  Moze dlatego ze posiadasz Windows XP Home
  Jesli tak uruchomisz t ow trybie alarmowym. Jesli chcesz na stale powinienes doinstalowac siobie te paczki
  Pozdrawiam...


 9. #9
  ..::SatTV User:..
  Dołączył
  Nov 2008
  Posty
  146

  Domyślnie

  SPOSÓB SIÓDMY>POLECAM!!!
  TURBO DLA Internet Explorera!!!!! POLECAM!!!

  Filmik jak by ktoś wolał:::http://www.youtube.com/watch?v=-srOy...om=PL&index=57


  Uruchom>>regedit>>HKEY CURRENT USER>>Software>>Microsoft>>Windows>>CurrentVersion >>Internet Settings>>MaxConnectionsPer1_OSerwer>>Dziesiętny>> Wartość zmieniamy na 99 i dajemy OK>>MaxConnectionsPerSerwer>>Dziesiętny>>Wartość zmieniamy na 99 i dajemy OK>>Restartujemy komputer. Możemy cieszyć sie jeszcze bardziej wydajnym łączem internetowym. Pozdrawiam
  Ostatnio edytowane przez ŚWIREK ; 29-05-2009 o 00:25

 10. #10
  ..::SatTV User:..
  Dołączył
  Nov 2008
  Posty
  146

  Domyślnie

  Start -> Uruchom -> gpedit.msc
  Konfiguracja komputera -> Szablony administracyjne -> Sieć
  Harmonogram pakietów QoS -> Ogranicz zarezerwowaną przepustowość.
  Kliknąć na: Włączone i w okienku: Limit przepustowości% - wpisać 0.
  Kliknąć OK.

  Następnym krokiem jest ustawienie pakietów oczekujących.

  Konfiguracja komputera -> Szablony administracyjne -> Sieć
  Harmonogram pakietów QoS -> Ogranicz liczbę pakietów oczekujących.
  Kliknąć na: Włączone i potem zatwierdzić OK.

  Zapewne co niektórzy mają ustawiony limit przepustowości tak jak
  ja mam, ale spróbowałem na swoim internecie dodać jeszcze
  pakiety oczekujące co zwiększyło mi szybkość otwieranych stron.


  Można jeszcze włączyć: Ustaw rozdzielczość czasomierza.

  Konfiguracja komputera -> Szablony administracyjne -> Sieć
  Harmonogram pakietów QoS -> Ustaw rozdzielczość czasomierza.
  Kliknąć na: Włączone i potem zatwierdzić OK.

  Jednostki czasomierza (w mikrosekundach) pozostawić 10.
  Jest to jednostka czasu jakiej używa Harmonogram pakietów
  przy planowaniu transmisji pakietów.
  Harmonogram pakietów nie może planować transmisji pakietów
  częściej, niż to określa wartość tego wpisu.
  W naszym przypadku jest to 10 mikrosekund.

 

 
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •