Premiera Internet Explorer 8

Microsoft wprowadza na rynek nową wersję popularnej przeglądarki - Internet Explorer 8, którą można bezpłatnie pobrać w języku polskim. Nowy produkt został wyposażony w nowe mechanizmy oraz funkcje zwiększające bezpieczeństwo.
Internetową przeglądarkę Internet Explorer 8 można pobrać za strony internetowej Microsoft. Program dostępny w wielu wersjach lokalnych/językach, w tym także w języku polskim. Producent przygotował także specjalną stronę internetową poświęconą nowemu produktowi.

Producent zapewnia, że w programie Internet Explorer 8 wprowadzono wiele ulepszeń wydajności, które umożliwiają szybsze i bardziej elastyczne przeglądanie Internetu. W programie poprawiono także bezpieczeństwo wprowadzając nowy filtr SmartScreen, który umożliwia bezpieczniejsze przeglądanie stron i wysyłanie wiadomości e-mail, chroniąc przed fałszywymi stronami www.

Wśród ulepszeń w zakresie bezpieczeństwa i prywatności, jakie pojawiły się, warto wymienić tryb InPrivate, który sprawia, że dane oraz prywatne informacje użytkownika nie zostaną zapisane lokalnie na komputerze, z którego korzysta, a także przez zewnętrzne podmioty, które mogłyby mieć możliwość śledzenia użytkownika w sieci.

W programie wprowadzono inteligentny pasek adresu, który ma skuteczniej porównywać tekst wprowadzany przez użytkownika w polu adresu z tytułami w historii, a także z treściami stron zapisanych w zakładkach. Zmieniono także pasek narzędzi, przeprojektowano funkcję "Nowa karta", wprowadzono funkcję Akcelerator, który ma przyspieszyć wykonywanie codziennych zadań związanych z przeglądaniem Internetu.


Internet Explorer 8.