Wiele mówiło się o wymianie kart i zmianie systemu kodowania największej jak dotychczas platformy w Polsce – Cyfrowego Polsatu. Jak się dowiedzieliśmy, Nagravision 2 zostanie jeszcze aktywny przez kilka miesięcy i będzie "chronił" dostępu do oferty.

Wg informacji, jakie uzyskaliśmy w Cyfrowym Polsacie, starsza wersja systemu Nagravision zostanie całkowicie wyłączona dopiero na jesień br. Jest to dobry znak dla posiadaczy modułów, którzy nie otrzymali nowy kart i obawiali się wyłączenia możliwości oglądania kanałów kodowanych z poziomu starego, dziurawego jak ser szwajcarski systemu.

– Całkowite przestawienie się wyłącznie na nowy system planowane jest na jesień br. – mówi DigitalNews.cba.pl rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu, Olga Zomer.

Nagravision 2 będzie wyłączany etapami, już widać pierwsze "przesłanki", w ostatnim czasie wyłączono tą wersję systemu na przekazie Radia Złote Przeboje.

Ta wiadomość z pewnością ucieszy także osoby, które nielegalnie odbierają kanały kodowane w tym systemie. Piraci mają nieautoryzowany dostęp do oferty już od wielu miesięcy, a stracą go dopiero po całkowitym wyłączeniu systemu Nagravision w wersji 2. Trzeba spełnić dwa warunki, aby piraci nie mieli dostępu do oferty:
1. Wyłączyć Nagravision 2.
2. Nowsza odmiana tego systemu nie może zostać wcześniej złamana.

Kiedy zostaną wysłane do abonentów posiadających moduły nowe karty?
– Posiadacze modułów CAM w pierwszej kolejności musza zaktualizować oprogramowanie modułów, a wkrótce po uzyskaniu pewności, ze tak się stało będziemy wysyłać do nich nowe karty. – mówi DigitalNews.cba.pl rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu, Olga Zomer.

Wszyscy, którzy byli zainteresowani dokonali aktualizacji modułu, a Ci którzy jeszcze tego nie zrobili przy instrukcji wymiany karty będą mieli napisane, jaka musi być wersja oprogramowania. Nie można zrozumieć tego posunięcia. Aktualizację można zrobić w każdym momencie.

Krótko: posiadacze modułów! Spokojnie czekajcie na nowe karty, system jeszcze przez kilka miesięcy będzie aktywny, więc nie zniknie Wam nagle grupa kanałów, nie pojawi się czarny obraz.

Źródło : www.digitalnews.cba.pl