Rejestracja

If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1
  ..::SatTV User:..
  Dołączył
  Nov 2007
  Posty
  195

  Domyślnie Polsat News już nadaje

  Polsat News już nadaje


  [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/seba/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot.jpg[/IMG][IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/seba/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpg[/IMG] Jak wynika z nieoficjalnych informacji, do których dotarliśmy, kanał informacyjny Polsat News rozpoczął próbną emisję. Na razie jednak stacja jest dostępna wyłącznie w wewnętrznej sieci kablowej w budynku Telewizji Polsat SA przy ulicy Ostrobramskiej. W najbliższych dniach Polsat News rozpocznie nadawanie drogą satelitarną.

  Będzie dostępny dla abonentów platformy satelitarnej Cyfrowy Polsat najpóźniej 7 czerwca.

  Według naszych informacji logo informacyjnego kanału Polsatu przypomina logotyp głównej anteny Polsatu. W środku charakterystycznego dla stacji Zygmunta Solorza-Żaka graficznego kwadratu widnieje strzałka.

  Przez ostatnich kilka miesięcy Polsat prowadził rekrutację i szkolenia do Polsat News. Większość zespołu redakcyjnego to młode osoby wyłonione z castingów oraz dotychczasowi pracownicy TV Biznes. Twarzą stacji będzie Dorota Gawryluk.

  Poza Polsat News w najbliższych miesiącach grupa telewizyjna Zygmunta Solorza-Żaka uruchomi nadawany w wysokiej rozdzielczości Polsat HD. Trwają również prace nad adresowaną do młodych widzów stacją o profilu muzyczno-interaktywnym, ale projekt ten ma zadebiutować na rynku w bliżej nieokreślonym terminie.

  Źródło: satkurier.pl

 2. #2
  ..::SatTV User:.. Awatar kamil_magus
  Dołączył
  Feb 2008
  Posty
  47

  Domyślnie

  Hotbird 6, 13°E

  - Cyfrowy Polsat: Polsat News jako test FTA na 11158.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:3/4 SID:13109 PID:385/386 Polish.
  ID: Polsat News
  PID V=385
  PID A=386
  PID PCR=385
  SID=13109
  Kodowanie: brak

  Kanał trafi na pozycję 5 w dekoderach platformy Cyfrowego Polsatu. W związku z tym na kanał 10 przesunięto Polsat Sport HD, a promo Dla Abonentów trafiło na pozycję 36.
  Jeżeli kogoś uraziłem na forum czy na shotboxie to z góry przepraszam

 3. #3
  ..::SatTV User:.. Awatar kamil_magus
  Dołączył
  Feb 2008
  Posty
  47

  Domyślnie

  [IMG]http://www.wirtualnemedia.pl/images/logo/pol******s.jpg[/IMG] Po wielu miesiącach przygotowań, 7 czerwca o godzinie 7.00, uruchomiony zostanie kanał informacyjny Polsatu. Początkowo stacja będzie dostępna wyłącznie dla abonentów Cyfrowego Polsatu.
  Program live w trakcie emisji testowej będzie trwał od godziny 7.00 do 24.00. - Od września prawdopodobnie będziemy startować godzinę wcześniej - tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, Marek Markiewicz, dyrektor Pionu Informacji i Publicystki nadawcy.
  Każdego dnia serwisy informacyjne będą nadawane co trzydzieści minut. Zaplanowane dwa wydania serwisu w ciągu godziny przygotują jednak różne zespoły edycyjne. - Chcemy uniknąć monotonii na antenie - wyjaśnia Markiewicz. Newsy zaprezentują młode, nowe twarze m.in.: Wioletta Gaska, Katarzyna Włodarczyk i Konrad Krakowiak, choć na antenie nie zabraknie także znanych już widzom prezenterów - Artura Kaczmarskiego czy Marka Kacprzaka.
  Co dwie godziny będą emitowane serwisy sportowe (w czasie Euro 2008 po nich nadawane będą wejścia na żywo ze studia Polsatu w Austrii). O godzinie 22.45 stacja zaplanowała sportowe podsumowanie dnia (w weekendy w niedziele o 22.30). W każdej godzinie prezentowana będzie także prognoza pogody. Nie zabraknie również serwisów biznesowych. Będą one prezentowane między innymi po godz. 13.00, 16.00 i 22.00.
  Poza informacjami rytm dnia wyznaczać będą programy informacyjno-publicystyczne oraz magazyny tematyczne.
  Sekcją informacyjno- publicystyczną kieruje Bogusław Chrabota. Na antenie pojawią się propozycje takie jak magazyn reporterski "Ostatnia instancja", "Interwencja Extra" prowadzony na żywo komentatorski "Bumerang", który ma mieć nowocześniejszą formułę. Nie zabraknie emitowanych niegdyś w Polsacie "Raportów specjalnych" (soboty, niedziele). Swój program w Polsat News będzie miała redakcja "Newsweeka". Poprowadzi go redaktor naczelny tygodnika Michał Kobosko. Od września stacja planuje programy z udziałem publiczności. Kanał rozważa także wprowadzenie "otwartego studia". Stacja chce być platformą wymiany poglądów, otwartą na różne światopoglądy.
  Najważniejszym informacyjno-publicystycznym punktem oferty Polsat News będzie jednak program "To był dzień", który będzie emitowany o 20.15. Podsumowanie dnia poprowadzą na antenie Polsat News największe gwiazdy stacji Jarosław Gugała, Dorota Gawryluk i Beata Grabarczyk. O 21.30 będzie emitowane z kolei podsumowanie wydarzeń zagranicznych - program "Dzień na świecie", który poprowadzi Grzegorz Dobiecki.
  Już w pierwszy miesiącu nadawania stacja wprowadzi do ramówki magazyny tematyczne. Widzowie zobaczą m.in. magazyn o nieruchomościach, magazyn dla kobiet, program kulturalny czy znany z anteny TV Biznes cykl "Nie daj się fiskusowi".
  Na potrzeby kanału pracuje osiem ośrodków krajowych. W najbliższym czasie powstanie sześć placówek zagranicznych w Waszyngtonie, Berlinie, Londynie, Moskwie, Brukseli i Paryżu. Łącznie dla stacji pracuje blisko 400 osób (w tym 200 osób od strony techniczno-realizacyjnej).
  Polsat News będzie pierwszym polskim kanałem informacyjnym nadawanym w formacie 16:9 - W krótkiej przyszłości przejdziemy do formatu HD. Jesteśmy przygotowani do kolejnego technologicznego skoku - zapewnia Adam Brodziak, szef techniki Polsatu.
  Stacja będzie od września dysponowała dwusilnikowym helikopterem EC-135. Maszyna może latać na miastami i terenami zabudowanymi.
  Kanał przez pierwsze dwa miesiące będzie dostępny FTA i oferowany sieciom kablowym za darmo. Na razie obecny będzie jednak tylko w Cyfrowym Polsacie. - Zainteresowanie operatorów Polsat News jest bardzo duże - zapewnia Maciej Stec, członek zarządu Telewizji Polsat S.A. Przedstawiciele spółki liczą, że stacja osiągnie rentowność w ciągu trzech lat. W przyszłym roku, w zależności od przebiegu dystrybucji, kanał chce mieć między 0,5 a 0,7 proc. udziału w rynku. Sprzedaż czasu reklamowego może ruszyć już w trzecim tygodniu czerwca.
  Od konkurencji Polsat News ma się odróżniać tym, że będzie w nim "więcej publicystyki, więcej pogłębionych informacji", wyróżnikiem kanału ma być też "prospołeczne nastawienie".
  - Adresujemy ten kanał do widzów Polsatu i wszystkich innych chętnych, nie czujemy się rywalami, którzy mają zniszczyć TVN24, musimy nadrobić różnicę siedmiu lat rozwoju. Mamy swoje patenty - konkluduje Marek Markiewicz.
  Polsat News jest jedną z trzech części Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat, który składa się też z redakcji "Wydarzeń" i publicystyki. Dyrektorem Pionu jest Marek Markiewicz, a szefem kanału informacyjnego Polsat News - Henryk Sobierajski
  Jeżeli kogoś uraziłem na forum czy na shotboxie to z góry przepraszam

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •