Mecze towarzyskie Szwecji i Niemiec w Polsacie Sport


Od 26 maja Polsat Sport zacznie serię transmisji z meczów towarzyskich - pierwszego dnia w akcji Szwecja, a we wtorek nasi grupowi rywale na ME, Niemcy. Szwedzi grają na Euro 2008 w grupie z Grecją, Rosją oraz z Hiszpanią, z którą rywalizowali w grupie eliminacyjnej są jak zwykle sporą niewiadomą.

Na poprzednich mistrzostwach kontynentu Szwedzi dotarli do 1/4 finału; na ostatnich dwóch turniejach MŚ grali w 1/8 finału i teraz też pewnie nie zamierzają zakończyć rywalizacji na fazie grupowej. Akurat przypada 50. rocznica największego piłkarskiego sukcesu reprezentacji tego kraju, jakim było 2. miejsce w MŚ w 1958 r. Teraz towarzysko zagrają ze Słowenią, a więc europejską III ligą.

Słoweńcy w eliminacjach do finałów ME zagrali bez szans na wyjście z grupy - podobnie jak Białoruś, z którą w najbliższy wtorek zagrają Niemcy. Ci ostatni interesują nas szczególnie z oczywistych względów... Trzykrotni złoci medaliści MŚ i tyleż razy najlepsi w ME jak zwykle należą do grona faworytów i od ciężkiego boju z nimi zaczynamy naszą grę w EURO 2008. Historyczne to spotkanie, bo pierwsze reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy...

Z powodu problemów zdrowotnych we wtorkowym meczu w Kaiserslautern w reprezentacji Niemiec prawdopodobnie nie wystąpią obrońca Arne Friedrich, pomocnik Tim Borowski i bramkarz Rene Adler. Borowski jest przeziębiony, Friedrich ma kłopoty żołądkowe a Adler problemy ze stawem biodrowym.

Reprezentacja Niemiec przebywa na 10-dniowym zgrupowaniu przed mistrzostwami Europy na Majorce; do Kaiserslautern przylatują w poniedziałek, a bezpośrednio po meczu wrócą na Majorkę. W Niemczech dołączy Michael Ballack, który w środę na stadionie w Moskwie grał w Chelsea w finale Ligi Mistrzów. Potem Niemcy rozegrają kolejny mecz towarzyski - w Gelsenkirchen z Serbią i Polsat Sport ma również w planach jego transmisję.

Szwecja - Słowenia: od godz. 19.50 w poniedziałek
Niemcy - Białoruś: od godz. 17.35 we wtorek

Źródło: satkurier.pl