Zainteresowaliśmy się problemami Cyfrowego Polsatu - największej platformy w Polsce, która w okresie przedświątecznym ma trudności z dużą liczbą aktywacji kart oraz wyłączaniem pakietów (HBO). Cyfrowy Polsat zdecydował się czasowo wstrzymać wymianę kart Nagravision 3.Czytelnicy SAT Kuriera będący abonentami Cyfrowego Polsatu zaczęli nam zgłaszać ogromne trudności z dodzwonieniem się do BOK Cyfrowego Polsatu, bo z powodów tysięcy dzwoniących kontakt z infolinią był prawie niemożliwy.

Cyfrowy Polsat przesłał nam krótki komunikat:

- Z powodu prowadzonej wymiany kart abonenckich, dużego zainteresowania widzów pakietem HBO i bieżącej obsługi abonentów obserwujemy w ostatnich dniach wzmożony ruch na naszej infolinii. Z tego względu zdecydowaliśmy się wstrzymać proces wymiany kart na okres Świąt i o to samo prosimy naszych klientów, podając odpowiednie informacje za pośrednictwem infolinii i komunikatów wysyłanych do dekoderów. Abonentów telefonujących do Centrum Obsługi Klienta prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Dokładamy starań, aby mogli korzystać z naszych usług bez żadnych zakłóceń.

Kilka innych ważnych informacji dla abonentów Cyfrowego Polsatu:

- Dekodery Samsung DSR 7000 będą wymieniane na inne modele, bo prawdopodobnie nie przeżyłyby wymiany kart na Nagravision 3. Abonenci CP otrzymają nowe dekodery, co do których wiadomo, że będą bez zarzutów współpracować z nowym systemem kodowania.

- Testowy kanał Polsat Sport HD do czasu zakończenia Euro 2008 będzie dostępny bezpłatnie, co powinno wzbudzić ogromne zainteresowanie dekoderami Samsung HD.

- Nadal Cyfrowy Polsat nie wygenerował od siebie ważnej informacji co do udostępnienia kanału Polsat Sport HD użytkownikom modułów platformy