Polsat z nowymi kanałami tematycznymi


Prawdopobnie jeszcze w 2008 roku wystartuje informacyjny kanał - Polsat24, już bez włączania w to TV Biznes. To nie koniec planów Telewizji Polsat, która rozważa uruchomienie kolejnych kanałów tematycznych dla młodzieży, dla dzieci oraz muzycznego.

Problem w tym, że nadawca zmienia koncepcję. Wcześniej mówiono, że Polsat24 powstanie na bazie TV Biznes. Nagle jest mowa o tworzeniu stacji informacyjnej od zera. Jest też drobny problem - finansowy, bo pieniądze na start i początkową produkcję to bagatelka 200 mln zł.

Według nas nie warto dawać takich pieniędzy, by najzwyklej w świecie "zmałpować" projekt, jaki bardzo udanie zrealizowano w TVN24. Polsat może nie mieć takiego szczęścia, jak ma ITI - nie powtórzy się już atak na WTC i 'Szkło kontaktowe' w wersji bis. Do tego, gdy uruchomiono TVN CNBC Biznes, nagle zaszła zmiana - "robimy dwa osobne kanały".

Zygmunt Solorz-Żak, szef Polsatu, w rozmowie z Pulsem Biznesu zdradził, że jego stacja wkracza w erę no*wych kanałów tematycznych oraz poprawę obecnie istniejących programów telewizyjnych.

Przypominamy sobie, że już kiedyś Telewizja Polsat tworzyła kanały tematyczne, ale niewiele z tego zostało. Czas najwyższy przemyśleć strategię uruchamiania kanałów tematycznych w Polsacie, aby nie były kolejnym niewypałem. Bez urazy, ale Telewizja Polsat powinna pójść swoją drogą, bez tego "małpowania".

Polsat Sport - TAK! I to w wersji HD razy dwa, tak jak w SD (na razie testują jedną do oporu, ale regularnego programu brak). Kanaliki klasy Smyk, On i Ona już nie - to nikomu nie będzie się podobać. Polsat24, a może Polsat48 - czemu nie?