Nowe kanały tematyczne w Cyfrowym Polsacie

W wyniku nawiązania współpracy z wiodącą spółką medialną A+E Networks UK oferta programowa Cyfrowego Polsatu zostanie poszerzona o trzy nowe kanały tematyczne – HISTORY, HISTORY HD i Polsat Crime & Investigation Network, który jednocześnie rozszerzy portfolio Telewizji Polsat do 15 stacji. Największa platforma satelitarna w Polsce rozbudowuje listę kanałów, zapraszając przed telewizory widzów zainteresowanych programami o tematyce historycznej i dokumentalnej. Do swojej oferty programowej operator włącza flagowe kanały z portfolio jednej z największych firm medialnych A+E Networks UK, tj. Crime & Investigation Network, HISTORY i HISTORY HD, znane w Wielkiej Brytanii, Skandynawii, krajach Beneluksu, Europie Środkowo-Wschodniej, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Jako część szerszej współpracy między firmami, porozumienie przewiduje start kanałów HISTORY i Polsat Crime & Investigation Network w dniu 24 listopada br. Wprowadzenie kanału HISTORY HD do oferty operatora planowane jest na początek 2012 roku.

Polsat Crime & Investigation Network wzbogaci ofertę pakietów Mini HD i Familijny HD na pozycjach 26 (na start) i 74, docierając do wszystkich 3,5 milionów abonentów platformy. Stację HISTORY będą mogli oglądać wszyscy abonenci Pakietu Familijnego HD (2,7 miliona) na pozycji 94.

- Włączenie kolejnych kanałów oznacza rozwój oferty programowej z myślą o naszych klientach. Dzięki podpisanemu porozumieniu portfolio kanałów Telewizji Polsat sięgnęło 15 stacji i zostało uzupełnione o kolejną tematykę, coraz popularniejszą wśród polskich widzów – mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu. Cieszę się z nawiązania współpracy z tak profesjonalnym i renomowanym partnerem, który naszym abonentom daje gwarancję jakości oferowanych treści – dodaje.

- Polska jest dla nas kluczowym rynkiem telewizyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej, a Cyfrowy Polsat – największą platformą w kraju. Mamy nadzieję, że nawiązana współpraca będzie miała znaczący wpływ na naszą dalszą działalność, a dzięki wsparciu ze strony Cyfrowego Polsatu będziemy z powodzeniem rozwijać portfolio kanałów A+E Networks UK na tutejszym rynku – powiedział Tom Davidson, Managing Director w A+E Networks UK.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że 2011 rok zamkniemy tak ważną umową. Cyfrowy Polsat jest wiodącą platformą na rynku, a rozpoczętą współpracę postrzegamy jako kamień milowy w rozwoju naszych kanałów w tym regionie. Oczekujemy dalszego rozwoju naszego portfolio w całej Europie w 2012 roku – dodał Dean Possenniskie, Managing Director Europe w A+E Networks.

Kanał HISTORY™ został uruchomiony w styczniu 1995 roku w USA, a w Polsce nadaje od kwietnia 2008 roku. Dociera obecnie do ponad 300 milionów gospodarstw domowych w 150 krajach i jest dostępny w ponad 30 językach. HISTORY to wiodący globalny nadawca programów o tematyce historycznej. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.historytv.pl oraz na profilu www.facebook.com/HISTORYpolska.

HISTORY rzuca świeże spojrzenie na naszą przeszłość, dzięki czemu historia zyskuje na znaczeniu i staje się bardziej zajmująca. Kanał oferuje wysokiej jakości programy, które przybliżają widzom fascynujące wydarzenia opowiedziane z nowych perspektyw i za pomocą barwnych rekonstrukcji, podważając tradycyjny sposób postrzegania historii. HISTORY bawi i przyciąga widzów, zabierając ich na spotkanie z rzeczywistością inną niż wszystkie.

Crime & Investigation Network został uruchomiony w 2004 roku w USA, a od marca 2010 roku jest obecny na rynku polskim. Kanał dociera obecnie do ponad 39 milionów gospodarstw domowych w 98 krajach i jest dostępny w ponad 13 językach. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.crimeinvesitigation.pl oraz na profilu www.facebook.com/pl.CrimeandInvestigation.

Kanał zabiera widzów w podróż do świata zbrodni, otwierając przed nimi drzwi laboratoriów kryminalnych, policyjnych archiwów i sal sądowych. Widz staje się częścią śledztwa i razem z policyjnymi inspektorami odkrywa tajemnice stojące za najsłynniejszymi zbrodniami i życiem niesławnych przestępców. Widzowie na własne oczy mogą przekonać się, jak organy ścigania wykorzystując techniki detektywistyczne i narzędzia diagnostyczne, doprowadzają do rozwiązania skomplikowanych śledztw.

O Cyfrowym Polsacie:
Cyfrowy Polsat to wiodąca grupa medialna w Polsce, którą tworzą spółki Cyfrowy Polsat – największa w Polsce i czwarta co do wielkości w Europie platforma satelitarna oraz Telewizja Polsat – najstarszy nadawca komercyjny oferujący 14 popularnych kanałów telewizyjnych, w tym dwa HD (Polsat, Polsat HD, Polsat 2, Polsat Sport, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra, Polsat Futbol, Polsat Sport News, Polsat News, Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat Film, Polsat Jim Jim, TV Biznes), generujących oglądalność na poziomie ok. 20%. Platforma Cyfrowy Polsat posiada ponad 3,5 mln abonentów. Zapewnia dostęp do ponad 90 kanałów polskojęzycznych, w tym 23 kanałów HD. Wszyscy użytkownicy platformy mają do dyspozycji usługi PPV/VOD Domowa Wypożyczalnia Filmowa oraz catch-up tv. Platforma posiada własną fabrykę dekoderów. Od września 2008 r. świadczy usługi telefonii komórkowej jako infrastrukturalny MVNO. Od lutego 2010 r. oferuje szerokopasmowy dostęp do Internetu w bezprzewodowej technologii HSPA+, a od 30 sierpnia 2011 r. - Internet mobilny w najnowocześniejszej technologii LTE. W czerwcu 2010 r. wprowadziła usługi zintegrowane, czyli telewizję, Internet i telefonię komórkową w ramach jednej umowy, opłaty abonamentowej i faktury. Od maja 2008 r. Cyfrowy Polsat jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Więcej informacji: www.cyfrowypolsat.pl oraz www.polsat.pl


A+E Networks™ UK
A+E Networks™ UK, joint venture A+E Networks™ i BSkyB, wiodący nadawca reprezentujący portfolio wysokiej jakości, nowatorskich kanałów dokumentalnych takich jak HISTORY™, HISTORY™ HD, Crime & Investigation Network®, Crime & Investigation Network® HD, BIO®, BIO® HD oraz MILITARY HISTORY®. A+E Networks UK powstało w listopadzie 1995 roku i obecnie działa w 27 krajach – w Wielkiej Brytanii, Skandynawii, krajach Beneluksu, Europie Środkowo-Wschodniej, Afryce Subsaharyjskiej i na Bliskim Wschodzie. Kanały z portfolio A+E Networks UK są dostępne w ponad 63 milionach gospodarstw domowych w 15 wersjach językowych.

A+E Networks
A+E Networks to wyróżnione nagrodami, globalne przedsiębiorstwo medialne oferujące różnorodne formy rozrywki – od stacji telewizyjnych po strony internetowe, płyty DVD, gry i programy edukacyjne. W skład portfolio A+E Networks wchodzą kanały A&E Network®, Lifetime®, HISTORY®, Lifetime Movie Network®, Bio®, HISTORY International™, History en espaňol™, Crime & Investigation Network®, Military History™, Lifetime Real Women®, A&E IndieFilms®, A+E Networks International, A+E Networks Digital oraz A+E Networks Consumer Products. Kanały A+E Networks oraz oznaczona tą marką oferta programowa docierają do ponad 300 milionów gospodarstw domowych w ponad 150 krajach. A+E Networks to spółka joint venture stworzona przez Disney-ABC Television Group, Hearst Corporation oraz NBC Universal.

satelitarne.tv