Cyfrowy Polsat: Disney Playhouse, FOX, NGC SD/HD


Cyfrowy Polsat poinformował, że mając na uwadze oczekiwania swoich klientów i ciągłą dbałość o wysoką jakość proponowanej oferty programowej, podjął decyzję, że nie przedłuży współpracy z BBC dotyczącej oferowania kanałów BBC Entertainment, BBC Knowledge, BBC Lifestyle i CBeebies. Kanały te będą dostępne w platformie do końca stycznia br.


Cena, jaką BBC proponowało za przedłużenie umowy była zbyt wysoka w stosunku do jakości kanałów, mierzonej wskaźnikami oglądalności – powiedział Dominik Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu SA.

Jednocześnie Cyfrowy Polsat poinformował, że oferta zostanie wzbogacona o nowe kanały: Disney Playhouse, FOX i National Geographic zarówno w wersji SD, jak i HD. W ostatnim czasie abonenci platformy uzyskali również dostęp do kanałów TLC i FOX HD.

1 lutego br. Playhouse Disney pojawi się na pozycji 47., a serialowy FOX w wersji SD na pozycji 68. Z kolei 1 marca br. do oferty Cyfrowego Polsatu dołączą National Geographic SD (pozycja 87.) i National Geographic HD (pozycja 107.).

Aktualizacja

Playhouse Disney, FOX SD i National Geographic Channel SD dostępne będą w pakiecie Familijnym, a także nowym Familijnym HD. Z kolei National Geographic Channel HD wprowadzony zostanie do pakietu Extra HD, który wchodzi w skład oferty Nowy Cyfrowy Polsat. Kanał zasili również pakiet HD.