TV1000 powróci do Cyfrowego Polsatu?


Niedawno informowaliśmy, że Viasat Broadcasting zamierza rozszerzyć dystrybucję swoich kanałów w Polsce. Z najświeższych informacji wynika, że kanały tj. TV1000, Viasat Explorer (z pasmem erotycznym Spice), Viasat Nature czy Viasat History prawdopodobnie rozszerzą portfolio Cyfrowego Polsatu. Przypominamy, że kanał TV1000 był już kiedyś dostępny w ofercie operatora, lecz w marcu 2010 r. został zastąpiony stacją Filmbox.


Otrzymaliśmy od nadawcy ofertę współpracy, ale żadne decyzje nie zapadły – oświadczyła Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu.

W chwili obecnej są prowadzone takie rozmowy, jednakże ostateczna decyzja, co do wprowadzenia naszych kanałów jeszcze nie zapadła i zależy ona w głównej mierze od strategii programowej Polsatu na 2011 rok – stwierdził Dariusz Wasilewski, Country Manager Poland Viasat World Ltd. Dodał jednak, że jeśli chodzi o kanał TV1000, to są bardzo dużo szanse, aby powrócił do oferty Cyfrowego Polsatu.

Obecnie kanały z portfolio Viasat są dostępne jedynie w sieciach kablowych. Niestety nadal brakuje ich w platformach cyfrowych jak CYFRA+, telewizja n czy Cyfrowy Polsat. Jedynie kanał TV1000 gości w ofercie Telekomunikacji Polskiej.