źródło: Eutelsat

Eutelsat Communications i Telewizja Polsat podpisali długoterminową umowę na pojemność na satelicie HOT BIRD 6 (13E). Pierwszy kontrakt obie strony podpisały w 1992 r. Nowe porozumienie dotyczy jednego transpondera oznaczonego numerem 132. Dzięki tej umowie, Telewizja Polsat nadal będzie mogła oferować swoje kanały do 9,5 mln gospodarstw domowych w Polsce korzystających z telewizji satelitarnej lub kablowej.

Polsat, osiemnaście lat od swojej premiery na satelicie HOT BIRD, stał się sztandarowym kanałem na czele 13 kanałów platformy. Telewizja Polsat oferuje następujące stacje TV: Polsat, Polsat HD, Polsat News, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport HD, Polsat Futbol, Polsat 2 International, Polsat Film, Polsat Play, Polsat Cafe, TV Biznes i Polsat JimJam.

Rozwój kanałów tematycznych jest zgodny ze strategią Polsatu, by docierać do wszystkich segmentów publiczności. Zróżnicowana oferta odzwierciedla zaangażowanie Telewizji Polsat w dostarczanie polskim widzom TV różnorodnej i rozszerzającej się gamy wysokiej jakości treści. Widzowie mogą liczyć na treści rozrywkowe, zarówno produkcji własnej, jak i zagranicznej. Telewizja Polsat ma również prawa do transmisji rozgrywek UEFA, krajowych rozgrywek ligowych, wyścigów Formuły 1, siatkówki, sportów walki.

Mirosław Błaszczyk, prezes zarządu Telewizji Polsat, powiedział: Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni, że zawarliśmy porozumienie z tak potężną spółką, jak Eutelsat, wiodącym światowym operatorem satelitarnym. Dla Telewizji Polsat, jako jednej z najsilniejszych spółek telewizyjnych w Polsce, umowa zapewnia długotrwałe, bezpieczne i niezawodne nadawanie wszystkich kanałów do milionów naszych widzów. Wierzę, że z Eutelsatem będziemy nadal umacniać naszą pozycję na polskim rynku mediów.

Michel de Rosen, prezes Eutelsat Communications, dodał: Od momentu startu na naszej pozycji HOT BIRD 18 lat temu, Polsat zmienił krajobraz nadawania w Polsce i wyrósł na jeden z najbardziej udanych kanałów komercyjnych w Europie, zarówno w zakresie oglądalności, jak i jakości swoich programów. Jesteśmy dumni z towarzyszenia Telewizji Polsat w rozwoju jej bogatej oferty programów tematycznych. Odnowienie długoterminowej umowy konsoliduje ścisłą współpracę między Eutelsatem i Telewizją Polsat i dalej wzmacnia naszą kluczową pozycję wideo HOT BIRD w Polsce, i szerzej w Europie.

Rozszerzenie kontraktu dotyczy następującego transpondera:

HOT BIRD 6 (13E)
tp. 132 (11,158 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6, DVB-S/QPSK)
kanały: Polsat, Polsat Play, TV 4, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Cafe, TV Biznes, Polsat News, Polsat 2 International