Cyfrowy Polsat szykuje się do transformacji


Platforma Cyfrowy Polsat zapowiada rewolucję na rynku telewizyjnym: jako pierwszy operator satelitarny zamierza do dystrybucji treści wykorzystać Internet. Będzie to możliwe dzięki uruchomieniu projektu CatchUp TV. Obecnie platforma transmituje swoje multimedialne treści za pomocą satelity. Jednak ze względu na szybki rozwój dystrybucji treści poprzez technologię internetową, Cyfrowy Polsat szykuje się do transformacji.


Cyfrowy Polsat nad projektem internetowym pracuje już od roku. Jako pierwszy na rynku pojawi się CatchUp TV. – Będzie polegał na tym, że każdy abonent Cyfrowego Polsatu w ramach opłacanego pakietu telewizyjnego do oferowanych przez nas programów telewizyjnych lub audycji wchodzących w skład tych programów będzie miał dostęp w internecie przez kilka kolejnych dni po ich premierze – tłumaczy na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" Dominik Libicki, prezes CP. Obecnie trwają rozmowy z właścicielami praw do programów na temat zakresu oferty i daty startu.

Cyfrowy Polsat Online

Jednocześnie trwają przygotowania do uruchomienia nowej platformy internetowej, o nazwie Cyfrowy Polsat Online. Spółka prowadzi już negocjacje z właścicielami praw na temat udostępniania ich programów za jej pośrednictwem. Abonenci CP będą mogli w dowolnym momencie, oglądać zgromadzone na niej programy telewizyjne tj. filmy, serialne, audycje rozrywkowe. – Od strony technologicznej i marketingowej jesteśmy gotowi i moglibyśmy ruszyć w każdej chwili – informuje Libicki.

Żeby to wszystko mogło działać jak potrzeba, Cyfrowy Polsat swoim klientom planuje rozszerzyć dostępu do sieci. Już w I kwartale nowego roku wprowadzi do sprzedaży bezprzewodowy internet w technologii LTE, który pozwoli na transmisję nawet czterech filmów w jakości HD jednocześnie. Co ciekawsze, jak mówi sam prezes CP, platforma wcale nie planuje ograniczania dostępu do swoich treści internetowych klientom, którzy posiadają usługę internetową u innych operatorów. Wygląda na to, że oni także będą mogli oglądać telewizję za pośrednictwem Cyfrowego Polsatu Online.