1 września Cyfra+ oficjalnie rozpoczęła akcję wymiany kart abonenckich, która obejmie całą grupę ponad 1,1 mln abonentów platformy. Jej celem jest zarówno rozwijanie zabezpieczeń uniemożliwiających nielegalny odbiór płatnej telewizji, jak i przygotowanie do wprowadzenia nowych serwisów i usług , np. VoD. Wysyłka kart rozpocznie się od 2 września do 15 września (termin nadania listów uzależniony jest od posiadanego pakietu, formy płatności, itp.)


Abonenci Cyfry+ otrzymają nowe karty wraz ze szczegółową instrukcją dotyczącą ich wymiany. Dokładna instrukcja będzie dostępna również na stronie www.cyfraplus.pl i w drukowanym magazynie PLUS+. Informacja o akcji pojawi się także na antenie kanałów produkowanych przez Canal+ Cyfrowy.

Nowe karty będą współdziałały ze wszystkimi typami dekoderów Cyfry+. Zmiana systemu kodowania nastąpi w październiku i od tej pory odbiór sygnału możliwy będzie jedynie przy użyciu nowych kart. Wcześniej, we wrześniu, sygnał będzie nadawany jednocześnie w dwóch systemach.

"Stary" system Mediaguard działa mniej więcej do 6 października, równocześnie z nowym - Nagravision Merlin. Od 06.10 będzie działał już tylko nowy system.


źródło: Canal+ Cyfrowy