58efe1ea98f87362.jpg


1 października 2011 roku o godz. 6:00 stacja ZigZap pojawi się w nowej odsłonie i pod nową marką teleTOON+. Produkowany przez CANAL+ Cyfrowy kanał dla dzieci w wieku szkolnym zaproponuje nowe autorskie produkcje, premierowe seriale, a także znane animacje, które zostaną wybrane przez widzów. Będzie nadawany od godz. 6.00 do 21.00, a od godz. 21.00 tradycyjnie na antenie pojawiać się będzie telewizyjny blok antenowy Hyper poświęcony grom komputerowym.

- Dzieci to bardzo różnorodna widownia, w której każda grupa wiekowa ma inne potrzeby i zainteresowania. Czerpiąc z wieloletniego doświadczenia w produkcji kanałów dziecięcych, analizując ofertę na rynku i opierając się na wynikach badań prowadzonych wśród rodziców i ich pociech dostrzegliśmy lukę. Wypełni ją właśnie teleTOON+ skierowany do dzieci, które wychowały się na bajkach MiniMini, a teraz podrosły i szukają nowych, interesujących programów, dostosowanych do ich wieku - mówi Jolanta Adamowicz, dyrektor kanałów dziecięcych spółki CANAL+ Cyfrowy.

Wraz ze zmianą nazwy ZigZapa na teleTOON+, pojawi się także nowa oprawa antenowa, nowe pozycje w ramówce, a także interaktywna strona www.teletoonplus.pl.

W ramówce stacji teleTOON+ znajdą się programy z ramówki ZigZapa. Od 10 września na stronie ZigZap - pierwszy polski kanał telewizyjny dla nastolatków poprzez interaktywną aplikację widzowie będą mogli głosować na seriale, które chcieliby przenieść do teleTOON+. Bajki z największą liczbą głosów wejdą do ramówki stacji.

Kanał zaproponuje także cztery nowe, autorskie produkcje. "teleTOON+ poznajmy się" to seria złożona z wypowiedzi dzieci o tym, kim są i jak wygląda ich życie. "teleTOON+ sport" odkryje przed najmłodszymi tajniki uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Złożone z dwóch części "zagadki teleTOON+" będą stawiać intrygujące, często śmieszne pytania, dotyczące świata i przyrody, aby potem rozwiać wszelkie wątpliwości i wyjaśnić dzieciom "co w trawie piszczy". Wreszcie "teleTOON+ gry" o nowościach i wartych polecenia grach komputerowych.

Ramówkę stacji uzupełnią emitowane po raz pierwszy w Polsce seriale takie, jak "Mali Wszechmocni", "G.I.Joe: Renegades", "The Green Squad", "Gwayn" i "Gigantic" oraz znane i popularne animacje, a wśród nich "Baranek Shaun", "Supa Strikas sezon 2", "Pamiętniki Barbie", "Pollyworld" czy "Huntik sezon 2".

W soboty, w ramach pasma "Dziś rządzi", teleTOON+ pokaże kilka odcinków jednego z nowych seriali, które mogły umknąć uwadze dzieci w czasie szkolnego tygodnia. W niedzielę stacja wyemituje cykl "Kreskówka na życzenie", czyli kilka odcinków serialu pod dyktando widzów, wybranego w głosowaniu od poniedziałku do piątku na www.teletoonplus.pl.

Od połowy października na stronie internetowej teleTOON+ dzieci będą mogły zdubbingować wybrany, znany z anteny serial i poddać nagranie pod ocenę internautów. Ci, którzy zwyciężą w rankingu, otrzymają nagrody indywidualne. Dodatkowo, jury wybierze 10 najlepiej podłożonych głosów. W nagrodę w szkołach, w których uczą się zwycięzcy konkursu, od stycznia 2012 roku, teleTOON+ zrealizuje edukacyjne warsztaty pokazujące najmłodszym jak się robi telewizję. Uczniowie będą mogli poznać zasady tworzenia animacji oraz tajniki dubbingu. Będą mieli okazję spotkać się z aktorami współpracującymi ze stacją oraz wziąć udział w grach i konkursach.

Wprowadzeniu nowej marki na rynek towarzyszyć będzie kampania reklamowa, prowadzona m.in. w kanałach produkowanych przez spółkę CANAL+ Cyfrowy, prasie i Internecie.