Kino Polska Muzyka w CYFRZE+ od 30 lipca


30 lipca 2011 roku do oferty CYFRY+ dołącza rozrywkowa stacja Kino Polska Muzyka. To już jedenasta stacja dodana do portfolio CYFRY+ w tym roku. Program Kino Polska Muzyka dostępny na pozycji 140. w dekoderach CYFRY+ jest nadawany przez 23 godziny na dobę, z przerwą techniczną między piątą a szóstą rano. Kanał mogą oglądać abonenci posiadający pakiet Kompakt lub wyższy. Początkowo sygnał będzie nadawany w wersji testowej.


Muzyczno-filmowy kanał spółki Kino Polska TV S.A. jest pierwszą telewizją rozrywkową, która prezentuje widzom wyłącznie polską muzykę. W ofercie stacji znajdują się zarówno starannie wyselekcjonowane archiwalia (w tym np. muzyczne odcinki Polskiej Kroniki Filmowej), jak też nowe wersje dawnych szlagierów w interpretacji współczesnych wykonawców. Na program Kino Polska Muzyka składają się m.in. rejestracje koncertów, pasma autorskie poświęcone wybranym gatunkom muzycznym, dokumenty, filmy biograficzne o muzykach i ułożone według muzycznego klucza cykle fabularne.

CYFRA+ systematycznie rozwija ofertę programową. Od początku roku poszerzyła portfolio kanałów o 11 nowych stacji, w tym aż 5 kanałów w formacie HD. W 2011 do oferty platformy dołączyły: własny kanał premium w wysokiej rozdzielczości CANAL+ HD, kanały z rodziny HBO - HBO2 HD, HBO Comedy HD i Cinemax2 HD, publiczny program telewizji francuskiej France2 HD, rozrywkowy BBC Entertainment i dokumentalny BBC Knowledge, kanał Radio z Wizją produkowany przez radiową Czwórkę, sportowy Sportklub oraz rozrywkowa Szóstka.

Parametry techniczne:
Hot Bird 9 (13,0°E)

tp. 11 (11,411 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK)

ID: 14201
PID V: 160
PID A: 80 (pol)
PID PCR: 160
SID: 14201
PID PMT: 1001
Provider: Eutelsat
Kodowanie: Nagra MA (S4/N3 - CYFRA+)

Abonenci nie mają jeszcze uprawnień, ale nadawane jest EPG dla kanału, po czym można stwierdzić, że są to poprawne parametry.