CYFRA+: Orange sport tylko do końca maja


Rzeczniczka prasowa spółki CANAL+ Cyfrowy, Agatha Slaby, potwierdziła, że z końcem maja 2011 roku wygasa umowa z nadawcą kanału Orange sport, jednak w ofercie pozostanie nadal Orange sport info. - Do tej pory CANAL+ Cyfrowy i Telekomunikację Polską - producenta i nadawcę Orange sport - łączyła współpraca obejmująca prawa do emitowania spotkań Ekstraklasy. Ostatni sezon rozgrywek, w którym obowiązywała umowa z TP właśnie dobiega końca - dodała. Zatem abonenci CYFRY+ mogą się pożegnać ze stacją Orange sport.


Od nowego sezonu wszystkie mecze Ekstraklasy na żywo i w HD będzie można oglądać tylko w CANAL+. Dodatkowo CANAL+ w swojej ofercie posiada wyłączne prawa do rozgrywek lig: angielskiej Premier League, hiszpańskiej La Liga, włoskiej Serie A i francuskiej Ligue 1. W ofercie stacji znajdują się także mecze koszykówki (NBA, Euroliga), żużel (Grand Prix, Drużynowy Puchar Świata) oraz gale bokserskie z udziałem gwiazd polskiego i zagranicznego pięściarstwa.

Telekomunikacja Polska, nadawca kanału Orange sport, wciąż nie ujawnia, jaka będzie przyszłość stacji. - Orange sport działa normalnie i to wszystko, co możemy teraz powiedzieć - powiedział Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP