To już pewne! Mecze Ekstraklasy pozostaną na antenie Canal+ przez najbliższe trzy sezony (2011/2012, 2012/2013, 2013/2014). Stacje będzie pokazywała wszystkie mecze na żywo i w jakości HD. Wybrane spotkania pojawią się także w ofercie Grupy Polsat i Eurosport.
Ogłoszono wyniki przetargu na prawa telewizyjne do transmitowania rozgrywek polskiej Ekstraklasy piłkarskiej. Canal+ został posiadaczem pełni praw do relacjonowania rozgrywek Ekstraklasy. - Unikatowe jest to, że widzowie Canal+ Sport będą mogli oglądać od rundy jesiennej na żywo i w HD wszystkie mecze kolejki a nie jak dotychczas tylko niektóre. Część spotkań będzie również pokazywana w formacie 3D - mówi Jacek Okieńczyc, dyrektor Sportu w Canal+.

Oprawę komentatorską w Canal+ zapewnią czołowi dziennikarze stacji, m.in. Jacek Laskowski, Tomasz Smokowski, Andrzej Twarowski, Marcin Rosłoń, Rafał Wolski i Rafał Dębiński oraz stali eksperci m.in. Grzegorz Mielcarski, Tomasz Wieszczycki, Kazimierz Węgrzyn, Krzysztof Przytuła i Tomasz Łapiński.

- Canal+ Sport to wyjątkowa stacja, którą wyróżnia profesjonalizm, kreatywność, pasja do sportu i najwyższa jakość produkcji sportowej. Znamy specyfikę polskiej piłki nożnej i zależy nam na jej sukcesie. Cieszymy się, że Ekstraklasa dalej się rozwija - dodaje Okieńczyc.

W ramach sublicencji wybrane mecze będzie można oglądać również na kanałach Grupy Polsat i Eurosport. Szczegóły współpracy między nadawcami będą w najbliższym czasie ustalane, a o ich efektach spółki będą informować w komunikatach prasowych. Pewne jest natomiast to, że mecze pokazywane w Polsacie i Eurosport jednocześnie będą dostępne na żywo w Canal+ Sport.

- Rywalizacja o otrzymanie praw do transmisji była dla nas najważniejszym wyzwaniem ostatnich miesięcy, a zwycięstwo upewnia nas, że konsekwentnie robimy wszystko, aby dostarczyć widzom wielkich sportowych emocji - przyznaje Beata Mońka, prezes zarządu spółki Canal+ Cyfrowy. - Współtworzyliśmy i transmitowaliśmy mecze Ekstraklasy od początku jej istnienia, inwestując pokaźne środki w prawa sportowe i produkcję relacji, a prezentowane na naszej antenie ligi zagraniczne zawsze stanowiły punkt odniesienia do postępów polskiego futbolu. Dlatego też z dużą satysfakcją przyjmujemy informację, że nadal będziemy współtworzyć Ekstraklasę - dodaje prezes Canal+.

Przypomnijmy, że Canal+ obok rozgrywek Ekstraklasy posiada w swoim portfolio ekskluzywne prawa telewizyjne do transmisji meczów popularnych lig światowych: angielskiej Premier League, hiszpańskiej La Liga, włoskiej Serie A i francuskiej Ligue 1. Co miesiąc abonenci stacji oglądają kilkadziesiąt meczów z udziałem największych gwiazd światowego futbolu.

Większość spotkań piłkarskich w Canal+ jest emitowana w technologii HD. Nadawca nie wyklucza uruchomienie kolejnego kanału sportowego w HD (np. Canal+ Sport 2 HD lub Canal+ Gol HD) w celu obsługi rosnącej liczby transmisji sportowych w wysokiej rozdzielczości. Jednak w chwili obecnej za wcześnie jest mówić o szczegółach w tym zakresie

ŹRÓDŁO: media2.pl