CANAL+ stawia na polskie produkcje i 3D


CANAL+ stawia na polskie produkcje i rozwój oferty 3D. Nowe projekty seriali własnej produkcji i zwiększone budżety na koprodukcje polskich filmów fabularnych, a od czerwca, co miesiąc trójwymiarowe emisje filmów. – W związku z wynikami badań przeprowadzonymi wśród naszych klientów, podjęliśmy strategiczną decyzję zwiększenia liczby własnych produkcji dla CANAL+. Jeszcze w tym roku podwyższymy nakłady na koprodukcje filmów fabularnych i produkcję własnych seriali. Zaoferujemy także abonentom więcej emisji w 3D – mówi Beata Mońka, Prezes Zarządu Spółki CANAL+ Cyfrowy.


Od początku roku CANAL+ Cyfrowy prowadzi serię badań konsumenckich dotyczących preferencji programowych. Badania segmentacyjne oraz jakościowe i ilościowe realizowane są przez instytut SMG/ KRC. Wynika z nich, że klienci platformy to widzowie wymagający. Chcą oglądać wartościowe filmy, kino światowe i europejskie, a w szczególności rodzime produkcje na wysokim poziomie.

Chcemy spełniać oczekiwania naszych widzów. Dlatego postanowiliśmy rozszerzyć współpracę z czołowymi, polskimi reżyserami i wspólnie z nimi zrealizować w najbliższym roku, co najmniej dwa nowe seriale; zwiększymy także nasze zaangażowanie w produkcję filmów fabularnych – mówi Beata Ryczkowska, Dyrektor Pionu Programowego CANAL+ Cyfrowy sp. z o.o. – Ponadto, będziemy rozwijać ofertę w trójwymiarze. Raz w miesiącu będziemy pokazywać film w paśmie CANAL+ 3D. Zaproponujemy także relacje na żywo z emocjonujących wydarzeń sportowych światowego formatu. Nie tylko meczów piłki nożnej, ale także innych dyscyplin. Już w maju, prestiżowy turniej tenisowy Rolland Garros w 3D, pokaże w Polsce wyłącznie CYFRA+ – dodaje Ryczkowska.

Od czerwca do końca roku abonenci CYFRY+ zobaczą w trójwymiarze m.in. „Ocean przygód 3D” – spektakularny dokument sławnego badacza podwodnego świata, Jean-Michela Cousteau, najnowszy horror kultowej serii „Piła VII” czy porywający musical „Step Up 3D”.

CANAL+ pokazywać będzie także oryginalne produkcje STUDIOCANAL (domu produkcyjnego CANAL+), światowego producenta filmów fabularnych i seriali. Już 10 maja rozpoczyna emisję zdobywcy Złotych Globów, serialu „Carlos”. A do końca roku wyemituje najnowszą super produkcję historyczną – serial „Borgia”.