CANAL+ HD od połowy marca


CANAL+ HD zostanie uruchomiony przez CANAL+ Cyfrowy w dniu 18 marca 2011 r. W pierwszej kolejności trafi do oferty platformy satelitarnej CYFRA+, ale docelowo dostęp do niego będą mieli także abonenci sieci kablowych, w których dostępna jest oferta CANAL+. Dodatkowo CANAL+ Cyfrowy zamierza uruchomić usługę typu VOD pod marką CANAL+. Usługa CANAL+ On Demand, w ramach której na życzenie będą dostępne wybrane pozycje z ramówki CANAL+, będzie dodatkowo płatna.


Uruchomienia CANAL+ HD od dawna domagali się abonenci, którzy by obejrzeć premierę filmową w wysokiej rozdzielczości musieli czekać na emisje powtórkowe filmów w CANAL+ Film HD. CANAL+ HD będzie trzecim kanałem HD w paczce CANAL+, która obecnie składa się z siedmiu programów: CANAL+, CANAL+ Film, CANAL+ Film HD, CANAL+ Sport, CANAL+ Sport HD, CANAL+ Sport 2 oraz CANAL+ Gol.

Aktualizacja

CANAL+ HD pojawi się na transponderze nr 4 na satelicie HOT BIRD 9 (13°E) w miejscu zwolnionym po TVP HD, którego sygnał pobierany będzie z transpondera n (11,258 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK).

Parametry techniczne CANAL+ HD:

HOT BIRD 9 (13°E)
11,278 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK