Cyfra+ rok 2010 zakończyła taką są liczbą abonentów, co rok temu. Operator pozyskiwał jednak klientów, którzy chętniej wybierają kanały dodatkowo płatne. Cyfra+ w tym roku zapowiada więcej kanałów HD. Cyfra+ zakończyła 2010 roku liczbą 1,55 mln abonentów - informuje Rzeczpospolita. To oznacza, że w ciągu roku liczba klientów Cyfry+ nie zmieniła się. To nie oznacza, że operator nie podpisywał nowych umów - klienci szukający tańszej oferty uciekali do konkurencji, z kolei nowe umowy podpisywano z klientami, którzy oprócz podstawowych abonentów częściej decydowali się na pakiety dodatkowe.

Jest to wynik nowej strategii operatora, który postanowił odejść od agresywnej walki o klienta płacącego niski abonament, na rzecz klienta bardziej wymagającego, który chętnie korzysta z kanałów premium (np. Canal+). I jak się okazuje strategia ta przynosi efekty, bo operator pozyskuje wartościowych klientów - w 2010 roku średni przychód na klienta (ARPU) wzrósł w porównaniu z 2009 roku, gdy klient średnio na telewizję wydawał 60 zł. W tym roku Cyfra+ liczy na wzrost liczby klientów oraz przychodów z abonenta.

W tym roku Cyfra+ postawi także na rozwój telewizji wysokiej rozdzielczości. W tym roku Canal+ Cyfrowy planuje uruchomić przynajmniej dwa własne kanały HD, którymi będą Canal+ HD oraz Planete HD. Operator pracuje także nad ulepszeniem usługi Multiroom, która cieszy się ostatnio dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Cyfra+ zapowiada także uruchamianie nowych serwisów internetowych dostępnych za pomocą dekoderów.

Wiadomość pochodzi z serwisu http://www.dvbnews.pl