CYFRA+ kończy dystrybucję modułów CI


CYFRA+ kończy dystrybucję modułów CAM o nazwie CYFRA+ HD. Będą one oferowane do wyczerpania zapasów, a następnie klientom pozostanie poszukiwanie innych modułów dostępu warunkowego. CAM-y CYFRA+ HD cieszą się wśród klientów dość dużym powodzeniem z uwagi na warunki prowadzonej obecnie promocji. CAM można nabyć za 49 zł, jeśli tylko nie mamy żadnego odbiornika dzierżawionego od CYFRY+ i jednocześnie mamy wykupioną ofertę HD platformy.


Nie podano przyczyn podjęcia tej decyzji. Wiadomo jedynie, że dystrybutorzy, którym skończyły się moduły - nie mają już szans na zamówienie z centrali, gdzie CAM-ów także już nie ma. Z siedziby CANAL+ Cyfrowy wysłano oficjalny komunikat do APS CYFRY+, że modułów już nie będzie w sieci dystrybucji.

Co ciekawe warto zwrócić uwagę na fakt, że także Cyfrowy Polsat przerwał sprzedaż modułów dostępu warunkowego i w zasadzie jedyną platformą, która oferuje własne CAM-y, jest Telewizja na Kartę HD. Sprzedaż nCAM-ów HD ruszyła w połowie listopada.

Być może koniec modułów CYFRA+ HD wynika z planów stopniowego parowania kart ze sprzętem i kolejna partia w przyszłości (o ile się pojawi) będzie już przypisana w ten sposób ze sobą.

Dla klientów indywidualnych poszukujących modułów CI są obecnie do wyboru:

- AstonCrypt v2.25 (dedykowany dla dawnego Seca MediaGuard - najnowsza wersja, bo jest jeszcze v2.23 i też działa z HD)
- DiabloCAM 2 (z załadowanym odpowiednim wsadem, w wybranych odbiornikach - nie działa np. w Humax iCord)
- Jolly CAM (z załadowanym odpowiednim wsadem, w wybranych odbiornikach - nie działa np. w Humax iCord)
- PowerCAM Pro (tylko najnowsze wersje - starsze nie radzą sobie z kanałami HD)