Cyfra+ wprowadza dekoder Pace PVR HD 500GBCYFRA+ oficjalnie wprowadza nowe dekodery satelitarne Pace PVR HD, wyposażone w duży twardy dysk o pojemności 500 GB, z możliwością rejestrowania programów, także w wysokiej rozdzielczości (HD), funkcją Time Shifting i możliwością odbioru Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Debiutowi dekodera Pace PVR HD towarzyszy wprowadzenie nowego interfejsu użytkownika EPG z nowoczesną i przejrzystą szatą graficzną i przyjazną kolorystyką.
Dekoder Pace PVR HD został zaprojektowany w nowoczesnej stylistyce, posiada również nowy Elektroniczny Przewodnik po Programach (EPG), z ulepszoną funkcją wyszukiwania oraz nowym układem graficznym prezentowanych treści.

Pace PVR HD to nowa propozycja dla wszystkich osób, które cenią nie tylko doskonałe programy, lecz także nowości technologiczne. Oferuje on użytkownikom funkcjonalności na miarę nowoczesnej telewizji, jednocześnie jest prosty i przyjazny w obsłudze. Pierwsze partie dekoderów Pace PVR HD dystrybuowane są w limitowanej liczbie w wybranych punktach sprzedaży CYFRY+. Oferowane są one klientom w ofercie najmu, w regularnej cenie 20 zł miesięcznie (w obecnej promocji 50% taniej, szczegóły w warunkach promocji).

Nowy dekoder Pace PVR HD daje abonentom wyjątkową możliwość dostosowywania programu telewizyjnego do swoich potrzeb.

Dekoder jest wyposażony w twardy dysk o pojemności 500 GB, czyli dwa razy większej niż model Philips PVR HD dotychczas dostępny w ofercie CYFRY+. Widz może – tak jak w modelu Philips PVR HD – nagrać dowolny program, a również zatrzymać bądź cofnąć aktualnie oglądaną audycję dzięki funkcji Time Shifting (dekoder stale buforuje w pamięci do 2 godzin aktualnie oglądanego programu).

Pace PVR HD pozwala zgromadzić pokaźną wideotekę własnych nagrań użytkownika, która pomieści nawet 300 godzin programów w standardzie SD lub prawie 100 godzin programów w jakości HD. Wideoteką można w łatwy sposób zarządzać, usuwając obejrzane programy ręcznie lub w trybie automatycznym, aby zwolnić miejsce na kolejne pozycje.
Terminal umożliwia ochronę szczególnie ważnych nagrań przed przypadkowym bądź automatycznym skasowaniem oraz zablokowanie dostępu do wybranych pozycji przed innymi użytkownikami, np. dziećmi.

Oglądając zgromadzone nagrania widz może korzystać z dodatkowych funkcji udostępnianych przez CYFRĘ+, np. w przypadku filmu nagranego z CANAL+ ma możliwość wyboru wersji: z lektorem lub napisami.

Widz może cieszyć się programami w jakości High Definition w dowolnym czasie – urządzenie umożliwia bowiem nagrywanie programów także w wysokiej rozdzielczości.
Użytkownicy Pace PVR HD mogą korzystać z usług CYFRA+ VOD i HBO Digital.
Dekoder jest przystosowany do odbioru Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Debiutowi dekodera Pace PVR HD towarzyszy wprowadzenie nowego interfejsu użytkownika. Elektroniczny Przewodnik po Programach w nowej wersji charakteryzuje się nowoczesną i przejrzystą szatą graficzną i przyjazną kolorystyką. Aplikację zaprojektowano z uwzględnieniem efektu przezroczystości grafiki, tak aby widz mógł korzystać z funkcjonalności EPG, nie przerywając oglądania programu. Udoskonalono także system wyszukiwania interesujących użytkownika programów według dodatkowych kryteriów, takich jak gatunek i rodzaj audycji, kanał, data oraz pora dnia.

DEKODER PACE PVR HD – SPECYFIKACJA:
– dysk twardy 500 GB, w tym 350 GB na bibliotekę nagrań użytkownika,
– złącza: HDMI, Euro, Ethernet, USB 2.0,
– wyjścia audio: stereo, SPDIF (optyczne i elektryczne),
– wejście/wyjście anteny naziemnej, 2x wejście anteny satelitarnej (dwa niezależne tunery naziemnej telewizji cyfrowej i dwa niezależne cyfrowe tunery satelitarne),
– zgodność ze standardami MPEG2, HDTV, MPEG4/H.264, Dolby Digital (znak towarowy Dolby Laboratories).