Rejestracja

If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1
  ..::SatTV Przyjaciel::.. Awatar Dragon_87
  Dołączył
  Jun 2006
  Posty
  653

  Domyślnie Cyfra+ zainteresowana ukraińską platformą?

  Cyfra+ zainteresowana ukraińską platformą?


  Jeśli nie można dogadać się w Polsce, to lepiej zainwestować w tzw. bliskiej zagranicy, czyli np. na Ukrainie. I tak myśli CANAL+ Cyfrowy, bo z nieoficjalnych informacji wynika, że chce przejąć razem z francuskim CANAL+ ukraińską platformę Poverkhnost+. Polska CYFRA+ ma godnych rywali - rosyjski Gazprom-Media oraz brytyjski BSkyB, Ruperta Murdocha.


  Wzrosło zainteresowanie ukraińską platformą DTH - Poverkhnost+, która korzysta z 4 transponderów satelity Eutelsat W4 - 36E. Wśród potencjalnych nabywców od dawna wymieniało się rosyjską spółkę-córkę Gazpromu, czyli Gazprom-Media, która w tej chwili łączy w Rosji platformy Trikolor TV i NTV Plus. Poza tym wśród nabywców Poverkhnost+ wymienia się też takich operatorów platform, jak francuski CANAL+, polską CYFRĘ+ oraz brytyjski BSkyB.

  Powiedział o tym Mohammad Zahoor, główny udziałowiec ISTIL Group (właściciel grupy spółek Poverkhnost), komentując informacje o możliwości zakupu 51proc. udziałów w platformie Poverkhnost+ przez spółkę Gazprom-Media.

  - Ponieważ razem z Wiktorem Samojlenko jesteśmy głównymi inwestorami (ISTIL Grupa posiada 40 proc. Poverkhnost), to zgodziliśmy się, że możemy pozwolić na wpuszczenie do spółki inwestora strategicznego. Wiktor Samojlenko jest specjalistą w dziedzinie technicznej, w zakupie praw do emisji, ale nie ma żadnego praktycznego doświadczenia i wiedzy fachowej dla funkcjonowania platform satelitarnych. Uznaliśmy więc, że wymaga ona inwestora - powiedział Mohammad Zahoor.

  Prawo do zakupu akcji, aby zwiększyć swój udział z 40 proc. do 55 proc. ma ISTIL Group, w przypadku gdy nie zostanie znaleziony inny kupujący.

  - W przypadku zainteresowania inwestorów zakupem 25-51 proc. akcji platformy będziemy chcieli sprzedać swoje udziały, a tym samym zmniejszyć swój udział w spółce - powiedział Mohammad Zahoor.

  Właściciele ukraińskiej platformy DTH poszukują inwestora strategicznego dla całej grupy spółek Poverhknost, a nie tylko platformy satelitarnej Poverhknost+
  - wyjaśnił Zahoor.

  Według planów zakończenie pozyskania nowych akcjonariuszy spółek Poverkhnost przewidziano na wiosnę 2010 roku.

  - Myślę, że do końca tego roku zostaną przedstawione wszystkie propozycje, wybierzemy najbardziej poważne i do końca marca 2010 zostanie ustalony jeden z tych, którzy się zgłoszą - powiedział właściciel ISTIL.

  Przypomnijmy, że w lipcu 2009 grupa Poverkhnost ogłosiła plan, aby przyciągnąć inwestora strategicznego i rozpoczęła negocjacje w sprawie sprzedaży 25-51 proc. akcji za 50-100 mln dol. Jako konsultant finansowy został wybrany bank inwestycyjny Concorde Capital. W sierpniu 2009 grupa ISTIL posiadała prawo do przejęcia 40 proc.udziałów w Poverkhnost. Umowa o wartości 60 mln dol., stanowi że ISTIL zwiększy swoje udziały do 55 proc. W październiku, gazeta Kommersant-Ukraina podała, że inwestorem strategicznym w Poverkhnost może być Gazprom-Media.

  Czy CYFRA+ przejmie Poverkhnost+?
  Wszystkie informacje zamieszczone przeze mnie służą wyłącznie celom edukacyjnym, nie mogą być wykorzystywane sprzecznie z prawem, nie ponoszę odpowiedzialności jeżeli ktoś użyje je w innych celach. Oglądanie płatnej TV bez opłacania abonamentu jest przestępstwem. 2. #2

  Domyślnie

  było to już na forum o zal
  czytajcie a dopiero wtawiajcie
  Telewizja to trumna mózgów.

  Jedno się tylko raz. (Więc jeśli pomogłem postaw)

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •