Możliwe, że w najbliższym czasie Cyfra+ dołączy kolejny kanał do swojej oferty. Tym razem może to być Discovery Historia. W tej chwili dostęp do niego mają jedynie abonenci platformy n, którym przypadł do gustu.
# Niedawno na jednym z transponderów wynajmowanych przez GlobeCast na satelicie Hot Bird 6 pojawiły się dwa kanały z portfolio Discovery - Discovery Travel & Living i wspomniany już wcześniej Discovery Historia. Do dziś na przekazie obu kanałów był widoczny jedynie system kodowania Irdeto 2, którego używa nadawca, aby udostępnić sygnał operatorom posiadającym kanały w swoich ofertach.

Dziś na przekazie Discovery Historia dodano system kodowania Cyfry+ - Seca MediaGuard 4. Wraz ze zrobieniem tego ruchu, zmieniono również nazwę, miejmy nadzieję, że chwilowo, na "Test 1". Kilkadziesiąt minut przed publikacją tej informacji, przekaz był odkodowany i dostępna była jedynie plansza testowa, taka jak poniżej.

Parametry techniczne przekazów:
Satelita: Hot Bird 6 (13.0E)
Częstotliwość: 11.117 GHz
Polaryzacja: V (Pionowa)
SR: 27500
FEC: 3/4

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu swoje udziały z Discovery Historia wycofał TVN. Dziś jedynym właścicielem kanału jest Discovery Networks. Już w dniu, kiedy to ogłoszono, pojawiły się informacje, że najprawdopodobniej zasięg stacji zostanie zwiększony.