Czy to możliwe, aby filmy były tak tanie? Tak, wszystko jest możliwe, nawet to. Jak nieoficjalnie dowiedział się serwis DVBnews.pl, niektóre filmy udostępniane w wideo na życzenie Cyfry+ będzie można wypożyczyć już za złotówkę. Zapewne jest to bardzo kusząca oferta dla wielu obecnych jak i przyszłych abonentów platformy.

Cała oferta wideo na życzenie będzie podzielona na kategorie takie jak: "Premiery", „Hity”, "Koncerty", "Katalog", czy "Seriale". Opłata za część filmów udostępnianych w "Katalogu" będzie wynosiła 1 zł. Wielu powie sobie "Co to za „badziew” musi być skoro cena taka niska?", nic bardziej mylnego. Jest to miły gest ze strony nadawcy, który nie chce pokazywać VoD jako czegoś, na co stać tylko ludzi z bardziej zasobnym portfelem. Oczywiście premiery i hity filmowe będą się różniły od filmów dostępnych w "Katalogu", ich cena będzie wyższa, ale także i jakość, bo spora część z nich nadawana ma być w jakości HD.

Czy to koniec promocji i miłych gestów? Na pewno nie. Jedną z ciekawszych promocji, która zostanie wprowadzona będzie film na weekend za 50%. Zapewne zaciekawi to wiele osób, więcej promocji pojawi się prawdopodobnie w późniejszym okresie. Przypomnijmy tylko, że w grudniu cena jednego filmu, nawet tego dostępnego w wysokiej rozdzielczości będzie wynosiła 2 zł, a dostępny będzie przez 48 godzin od zamówienia go